ثبت برند مواد غذایی

ثبت برند مواد غذایی در طی سال‌ های اخیر به دلایل بسیار مختلفی دارای اهمیت بسزایی است.
به‌ گونه‌ ای که در طی سال‌ های گذشته در مراکز ثبت برند شاهد رشد بسیار روز افزون و چشمگیری برای ثبت برند مواد غذایی بوده‌ ایم.
حتی بسیاری از افراد ممکن است اقدام به فروش برند مواد غذایی خود کرده باشند یا جهت ثبت برند اقداماتی را انجام دهند.
اگر شما به دنبال ثبت برند در حوزه مواد غذایی هستید، در این مطلب قصد داریم درباره تاسیس برند مواد غذایی و استعلام ثبت برند با شما صحبت کنیم. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ثبت برند مواد غذایی به چند دسته تقسیم می‌ شود و چگونه انجام خواهد شد؟

بطور کلی دسته‌ بندی ثبت برند مواد غذایی به چندین دسته تقسیم می‌ شود.
گروه اول گروه نمک و افزودنی‌ ها هستند.
دوم گروه فرآورده‌ های آردی، شیرینی جات و شکلات و روغن هستند، سومین گروه غلات هستند و گروه چهارم گروه فرآورده‌ های گوشتی و کنسروی و لبنیات نیز می باشند.
گروه پنجم آب‌ میوه‌ ها و آخرین گروه، ثبت برند خشکبار فرآورده‌ های کشاورزی و کنسرو های غیر گوشتی خواهند بود.

ثبت برند مواد غذایی

برای ثبت برند مواد غذایی خود باید دسته‌ بندی آن را انتخاب و سپس به دنیای تجارت و کسب‌ و کار وارد شوید.
برای ثبت شرکت محصولات غذایی خود باید بدانید در کدام دسته برندها قرار دارید و سپس با توجه به گروه بیان شده اقدامات لازم را برای ثبت برند انجام دهید.

مدارک لازم برای ثبت برند مواد غذایی چیست؟

به طور کلی مدارکی را باید برای ثبت برند مواد غذایی خود ارائه دهید.
مدارک عمومی برای ثبت برند محصولات غذایی به صورت زیر است. برای ثبت برند مواد غذایی باید مدارکی را آماده و ارائه دهید.
در صورتی‌ که از وکیل برای ثبت برند استفاده می‌ کنید.

ارائه وکالتنامه وکیل باید ارائه شود و همچنین مدارک دیگر از جمله ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی، ارائه ده نمونه از لوگوی گرافیکی خود، تصویر کارت بازرگانی فرد متقاضی، جواز تاسیس، پروانه بهره‌ برداری، گواهی امضا شده نزد دفتر اسناد رسمی برای تأیید حساب کاربری خود در سامانه ثبت باید ارائه شود.

البته مراحل ممکن است با توجه به میزان روند ثبت برند متفاوت باشد.
از این شرکت های ثبت برند مشاورانی حاذق و کارآزموده در این حوزه می باشند و با کسب اطلاعات از شرکت های ثبت برند می توانید مراحل ثبت را برای خود و برند مدنظرتان تسریع ببخشید.

مراحل ثبت برند مواد غذایی چگونه است؟

به‌ عنوان اولین گام برای ثبت برند مواد غذایی لازم است که نامی برای برند خود انتخاب کنید.
نام باید کاملا فارسی و سابقه ثبت نداشته باشد. همچنین باید تابع قوانین جمهوری اسلامی باشد.
میتوانید نام برند خود را از صفحه ” لیست اسامی خاص برای برند ” انتخاب نمایید.

ثبت برند مواد غذایی

زمانی‌ که نام مدنظر خود را انتخاب کردید، می‌ توانید از سایت اداره مالکیت استعلام گرفته و برند مدنظر خود را در صورتی‌ که ثبت‌ نشده باشد انتخاب کنید.
بعد از آن لازم است که مدارکی که در قسمت قبلی مقاله به آن اشاره کردیم را تهیه و به‌ صورت شخصی یا توسط وکیل یا شرکت‌ های خدماتی اقدام به ثبت برند خود نمایید.

پس‌ از آن برای ثبت اظهارنامه لازم است که در سامانه اظهارنامه را ثبت کرده و با دریافت گواهی ده‌ ساله گام دیگری را برای ثبت برند خود بردارید.
به طور کلی مراحل ثبت برند به‌ تنهایی پروسه‌ ای پیچیده‌ است از این‌ رو توصیه می‌ شود که حتما بقیه ثبت برند مدنظر خود از شرکت‌ های ثبت برند و وکیل برای ثبت برند مواد غذایی خود اقدام نمایید.

هزینه ثبت برند محصولات غذایی چقدر است؟

هزینه ثبت برند به یک عامل بسیار مهم بستگی دارد. اگر شما شخصا برای ثبت برند خود اقدام کنید این هزینه ممکن است که کاهش یابد اما با توجه به مراحل و آگاه نبودن از مسیر ثبت برند بهتر است که فرایند ثبت‌ نام را به شرکت‌ های ثبت برند بسپارید.
این هزینه در صورتی‌ که اقدامات توسط شرکت یا وکیل انجام‌ گرفته شود ممکن است که بالاتر باشد اما زمان ثبت فرآیند کاهش پیدا خواهد کرد.

به‌ طور کلی هزینه ثبت اظهارنامه در حوزه مواد غذایی هزینه‌ ای جداگانه خواهد داشت و همچنین باید هزینه‌ ای را صرف تقاضای برند در روزنامه رسمی انجام دهید و هزینه سوم متعلق به حق ثبت برندی است که حدودا ۱۲۰ هزار تومان برای برندهای شخصی و ۲۴۰ هزار تومان به بالا برای برندهای حقوقی خواهد بود.
همچنین هزینه ثبت آگهی علامت تجاری در روزنامه‌ ها و جهت تأیید نهایی اداره هزینه‌ ای دیگری است.
در صورت اقدام به ثبت برند توسط شرکت‌ ها و کلیه هزینه دریافت خواهد شد و مراحل ثبت برند انجام می‌ شود.

پس‌ از تکمیل مراحل ثبت برند چه تغییراتی بر روی محصول باید انجام شود؟

یکی از سوالاتی که بسیار پرسیده می‌ شود این است که بعد از ثبت برند چه تغییراتی باید در محصول مواد غذایی اعمال شود؟
شما بعد از ثبت برند موظف خواهید بود که نام محصول خود، مواد تشکیل‌ دهنده، تاریخ تولید و انقضا، وزن خالص محصول، شماره پروانه ای را که از وزارت بهداشت دریافت کرده‌ اید و همچنین جمله‌ ساخت ایران و نام و آدرس شرکت خود را بر روی محصول لحاظ کنید و تمامی این موارد باید بر روی محصولات مواد غذایی شما به‌ صورت کامل و واضح وجود داشته باشد.

ثبت برند تجاری
نقص در این اطلاعات و چاپ آنان بر روی محصول به نوعی تخلف محسوب می شود و تمامی اطلاعات موجود باید صادقانه و به درستی بر روی بسته بندی محصولات شما چاپ گردد.

جمع بندی مطلب

همان طور که در این مقاله مفصلا به آن پرداختیم مراحل ثبت برند مواد غذایی پروسه ای است که شاید فرد به صورت شخصی نتواند آن را انجام دهد.
لذا باید حتما در این راه از افرادی که بلد راه هستند مشورت گرفت و یا فرآیند ثبت برند را بر عهده آنان گذاشت زیرا ممکن است شما به دلیل عدم آگاهی در مراحل ثبت برند با مشکلات بسیاری مواجه شوید اما یک فرد کارشناس یا وکیل به تمامی راه واقف است و در صورت بروز مشکل به سرعت می تواند آن را برطرف کند.

در حالی که شما شخصا چنین اطلاعاتی را ندارید و یا ممکن است با مشکلات دیگری رو به رو شوید.
به همین علت در این مقاله سعی داشتیم تا هر آنچه درباره ثبت برند مواد غذایی باید بیان میشد را برای شما گردآوری و در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

مشاوره ثبت برند مواد غذایی

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با ثبت برند غذایی ، ثبت برند، ثبت تغییرات شرکت، مدارک و هزینه های ثبت شرکت و هرآنچه در ارتباط با تاسیس و راه اندازی شرکت باید بدانید کافیست با مشاورین شرکت داران از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۸۸۸۸۸۲۲ تماس حاصل فرمایید.

راهنمای ثبت شرکت داران

همچنین میتوانید در سامانه ثبت شرکت دیگر مقالات ما را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *