آیا میدانید هیئت مدیره تعاونی چیست؟

هیئت مدیره تعاونی

طبق قانون تعاون،اداره امور تعاونی طبق اساسنامه بر عهدۀ هیئت مدیره­ تشکیل شده از حداقل سه، پنج و یا هفت نفر عضو اصلی، و دو، سه یا چهار نفر عضو علی­البدل می باشه که از بین اعضا برای مدت سه سال انتخاب میشن. در تعاونی­های بزرگ به ازای هر چهارصد نفر میتونن یک نفر رو به اعضای هیئت مدیره و یک نفر رو به اعضای علی­البدل اضافه کنن، به شرطیکه تعداد از پانزده نفر بیشتر نشه.
اعضای هیئت مدیره با رأی مخفی انتخاب میشن. گرفتن رأی برای انتخاب اعضای اصلی و علی­البدل در یک نوبت انجام میشه. حائزین اکثریت (کسانی که بیشترین رأی رو آوردن) بعد از اعضای اصلی به ترتیب علی­البدل شناخته میشن، و انتخاب بیش از دو دورۀ متوالی به انتخاب حداقل دوسوم اعضای حاضر در مجمع عمومی بلا مانعه.
تبصره ۱-هیئت مدیره در اولین جلسۀ خود، از بین خودشون یک نفر رو به عنوان رئیس، یک نفر رو به عنوان نایب رئیس و یک یا دو نفر رو به عنوان منشی انتخاب میکنن.
تبصره ۲- در صورت استعفا، فوت، ممنوعیت قانونی و یا غیبت غیرموجه مکرر یکی از اعضا به طوری که در اساسنامه ذکر میشه، یکی از اعضای علی­البدل ــ به ترتیب آرای بیشتر ــ برای بقیه مدت باقی مونده جانشین اون در هیئت مدیره میشه.
تبصره ۳- اعضای هیئت مدیره میتونن با تصویب مجمع عمومی حقوق و مزایا دریافت کنن. در صورتیکه عضو هیئت مدیره از محل دیگه ای حقوق میگیره در تعاونی مربوط فقط پاداش دریافت خواهد کرد. حداقل و حداکثر حقوق و مزایای هیئت مدیره، پاداش اونها و موارد استثنا به صورت یک آیین نامه­ به تأیید مجمع عمومی می رسه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.